آشتی
درباره ما

درباره ما

ئاشتی - بنیاد توسعه فرهنگی بانه سازمانی غير انتفاعي و غير دولتي و مردمی بوده که در راستای ارتقای سطح فرهنگی و گسترش آن فعالیت مینماید. بر این اساس ما جمعی از شهروندان شهرستان بانه بر آن شدیم که با تأسیس یک نهاد مدنی که به طور خاص رویکردی فرهنگی دارد، تلاش نماییم که مسایل و مشکلاتی را که گریبانگیر شهر و دیارمان شده است از صافی عقل جمعی عبور داده و با همت مسئولانه خویش در صدد حل آنها و ارائه راهکارهی لازم برآییم. لذا بر خود لازم دانستیم که در این برهه زمانی، ضمن احساس مسئولیت مدنی، سایر…[ادامه]

درباره ما
خواندم !

هاو به شی کۆمه ڵایه یه تی

نوشته شده توسط در تاریخ ۱۴۰۰-۱۲-۰۴ 258 بازدید
ڕاپۆڕتی دانیشتنی ئه نجومه نی ئاشتی با نه.
کات،دوشه نبه ۱۴۰۰/۱۲/۲سه عات چواری دوانیوه ڕۆ.
ته وه ر،هاو به شی کۆمه ڵایه یه تی.
پێشکه شکار،فه تاح ئه مین زاده.
سه ره تا پێشکه شکارڕۆژی زمانی دایکی به رز نرخاند و بۆ ئه و که سانه ی بۆ گه شه ی زمانی کوردی هه وڵ ئه ده ن داوای سه رکه وتنی کرد.
پاشان پێشکەش کار باسی له هاوبه شی کۆمه ڵایه تی کرد.به تایبه ت که ڕێکخراوه مه دنیه کان بۆ گه یشتن به گه شه ئه توانن له و به ستێنه دا ده ور ببینن.
له درێژه ی باسه کان قازانجه کانی هاوبه شی کۆمه ڵایه تی باس کرا.جێگه ی ئاماژه یه که بۆ گه یشتن به هاو به شی کۆمه ڵایه تی.هاو کاری دو لایه نی،تاک و ده سه ڵات که وته به رباس ،و ڕێگری یان ڕێخۆشکه ری ده سه ڵات له ئه زمونی ڕێکخراوه مه دنیه کانی بانه به رچاو خرا.
هه ر وه ها پێشکەش کار له درێژه ی باسه که دا،چه ند خاڵی ده رخست که بونه ته هۆ کاری سارد بونه وه ی ئه ندامان به تایبه ت،وکۆمه ڵگا به گشتی.
له دوایی دا هه ر یه ک له به شدارانی دانیشتنه که بیر و ڕای خۆیان بۆ چاره سه ر ی کێشه کان ڕاگه یاند.
برچسب ها : ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *