آشتی
درباره ما

درباره ما

ئاشتی - بنیاد توسعه فرهنگی بانه سازمانی غير انتفاعي و غير دولتي و مردمی بوده که در راستای ارتقای سطح فرهنگی و گسترش آن فعالیت مینماید. بر این اساس ما جمعی از شهروندان شهرستان بانه بر آن شدیم که با تأسیس یک نهاد مدنی که به طور خاص رویکردی فرهنگی دارد، تلاش نماییم که مسایل و مشکلاتی را که گریبانگیر شهر و دیارمان شده است از صافی عقل جمعی عبور داده و با همت مسئولانه خویش در صدد حل آنها و ارائه راهکارهی لازم برآییم. لذا بر خود لازم دانستیم که در این برهه زمانی، ضمن احساس مسئولیت مدنی، سایر…[ادامه]

درباره ما
خواندم !

اطلاعیه تأمین دیه و لغو قصاص یوسف محمدی پیاوین

نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۶-۰۲-۲۶ 1,865 بازدید

مردم شریف و بزرگوار شهرستان بانه

سلام

از نیمه دوم سال ۱۳۹۵ برای پیشگیری از اجرای حکم قصاص یوسف محمدی نوجوانی که در یک دعوای ناخواسته مرتکب قتل شده بود، مردم شریف و نیکوکار شهرمان بانه، به اقدام و حرکتی شایسته ی نام نیکوی شهرمان دست زدند.

با حرکت و اقدام سنجیده نهادهای مدنی ابتدا کمیته لغو قصاص تشکیل گردید، سپس با پادرمیانی افراد خوش نیت و انساندوست شهرمان، رضایت اولیای دم مشروط به پرداخت دیه کسب شد.

تامین مبلغ دیه برای جلوگیری از اعدام به قصاص یوسف، بدون همکاری مردم خوبمان ممکن نبود. پس با اطمینانی که به همشهریان خوب و نیکوکارمان داشتیم، قدمی دیگر برداشته و در یک اقدام فرهنگی خیرخواهانه جهت نجات این نوجوان، از همشهریان محترم تقاضای مشارکت و همکاری شد.

جای بسی مباهات و افتخار است که نه تنها مردم بانه بلکه مردمان نیکوکارمان از اقصی نقاط کشور عزیزمان ایران، به این دعوت لبیکی جانانه گفتند و با همت والای انسانی و با تأمین مبلغ دیه از طرف مردم خیّر و نیک اندیش، مقدمات نجات نوجوان مذکور فراهم و به سرانجامی نیکو منتهی شد.

خوشبختانه این همبستگی بزرگ خیرخواهانه، منجر به نجات این نوجوان از حکم اعدام و آزادی وی شد.

به همین مناسبت ضروری می دانیم مراتب تقدیر و تشکر خود را حضور مشارکت کنندگان در این امرخیر، مردم شهر و روستاهای بانه و سایر شهرهای ایران، خانواده مرحوم آقای رزگار محمدی، خصوصا تلاش دلسوزانه نهادهای مدنی (بنیاد توسعه فرهنگی بانه آشتی و موسسه احسان) جهت طرح مسئله، جذب و جمع آوری کمکهای مردمی ابراز نماییم و امیدواریم سرانجام نیکوی این همبستگی به الگویی برای حرکتهای خیرخواهانه مردمی در شهرمان بدل گردد.

در ضمن از همکاری صمیمانه شهرداری، هیئت های ورزشی و کوهنوردی، انجمن پارێزەرانی ژینگە، بانه نیوز،‌بانه تجارت و سایر افراد حقیقی و حقوقی که به نوعی ما را در به سرانجام رساندن این امر خیر یاری نمودند بسیار سپاسگذاریم.

با آرزوی سرفرازی برای این مردمان خوب و شایسته

کمیته لغو قصاص یوسف محمدی
چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *