آشتی
درباره ما

درباره ما

ئاشتی - بنیاد توسعه فرهنگی بانه سازمانی غير انتفاعي و غير دولتي و مردمی بوده که در راستای ارتقای سطح فرهنگی و گسترش آن فعالیت مینماید. بر این اساس ما جمعی از شهروندان شهرستان بانه بر آن شدیم که با تأسیس یک نهاد مدنی که به طور خاص رویکردی فرهنگی دارد، تلاش نماییم که مسایل و مشکلاتی را که گریبانگیر شهر و دیارمان شده است از صافی عقل جمعی عبور داده و با همت مسئولانه خویش در صدد حل آنها و ارائه راهکارهی لازم برآییم. لذا بر خود لازم دانستیم که در این برهه زمانی، ضمن احساس مسئولیت مدنی، سایر…[ادامه]

درباره ما
خواندم !

بەرەوپیرەوە چوونی سێانزەبەدەر

نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۶-۰۱-۱۳ 1,837 بازدید

زەوی دایکە و ژینگە ئەوداوێنە گەرم و پیرۆزەیە کە تێیدا پەروەردە بووین. زەویش وەک دایک، چ زێدە چاوەڕوانیەکی لە ئێمە نیە جگە لە ڕێز و پارستنی.

وەک ‌‌ڕێز و خۆشەویستی بۆ دایک، با ئێمەش قۆڵی لێھەڵکەین وئەو ئامێزە گەرم و پیرۆزە بەدەستی خۆمان نەشێوێنین و ژینگەمان بپارێزین. هەموو پێکەوە ئەوساڵ بەو بیر و بۆچوونەوە بەرەو پیری سێزدەبەدەر و وەرزی سەیران بچین و بەبێ زیان گەیاندن بە سروشت، کاتەکامان لە باوەشی سروشتی ڕازاوەی نیشتمان پربکەین لە خۆشی و شادی.

ئەرکی هەموومانە ژینگەی وڵاتمان کە وەک ‌میراتێکی سروشتی لەلایان باوو باپیران بە خاوێنی بۆ ئێمە جێ‌ماوە بپارێزین، چونکە ئەو میراتە بۆ نەوەکانمان و پیاوان و ژنانی گەورەی داهاتووی نیشتمان بەجێ دەمێنێت.

واحد واحد لباس، جشن، بازی، صنایع دستی
کمیتە میراث فرهنگی
بنکەی گەشەی فەرھەنگی بانە – ئاشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *