آشتی
درباره ما

درباره ما

ئاشتی - بنیاد توسعه فرهنگی بانه سازمانی غير انتفاعي و غير دولتي و مردمی بوده که در راستای ارتقای سطح فرهنگی و گسترش آن فعالیت مینماید. بر این اساس ما جمعی از شهروندان شهرستان بانه بر آن شدیم که با تأسیس یک نهاد مدنی که به طور خاص رویکردی فرهنگی دارد، تلاش نماییم که مسایل و مشکلاتی را که گریبانگیر شهر و دیارمان شده است از صافی عقل جمعی عبور داده و با همت مسئولانه خویش در صدد حل آنها و ارائه راهکارهی لازم برآییم. لذا بر خود لازم دانستیم که در این برهه زمانی، ضمن احساس مسئولیت مدنی، سایر…[ادامه]

درباره ما
خواندم !

هەموو زاگڕۆس، جێ پێکانتان ئەناسنەوە، بوونتان شەرەفی نیشتمانە.

نوشته شده توسط در تاریخ ۱۴۰۲-۰۵-۱۶ 443 بازدید

هەموو زاگڕۆس، جێ پێکانتان ئەناسنەوە، بوونتان شەرەفی نیشتمانە.
لەو ڕۆژەوە جەستەی ژینگەی جوان و ڕازەوەی مەریوان، بە بڵێسەی ئاگری بەئەنقەستی دوژمنکارانی ناحەز، زامدارە، جەماوەری ژینگە پارێزی کوردستان بۆ ئان و ساتێک بێ پشوو، بە هانای ژینگەی زیندووی مەریوانەوە چوون و لە هەوڵی پارێزگاری و دامرکانی ئاگری دەستی کاولکارانی ژینگەی کوردستاندان.
وەک بنکەی ئاشتی بانە، وێڕای ئیدانەکردنی ژێنۆسایدی ژینگەی کوردستان، دەسخۆشی و ماندوو نەبوونی لەو ماندوو نەناسانە دەکەین. سپاس بۆ ئەنجومەنی سەوزی مەریوان، سپاس بۆ ئەنجومەنی پاژین ی بانە و بۆ هەموو ڕێکخراوە ژینگەپارێزەکانی کوردستان. سپاس و پێزانین بۆ گشت خەڵکانی بەئەمەگی بەشدار بوو لە بەرگری جوامێرانە، لە ژینگەی نیشتمان.
بنکەی گەشەی فەرهەنگی بانە(ئاشتی)
۱۶ی گەلاوێژی ۱۴۰۲ی هەتاوی

 

 

 

برچسب ها : ، ، ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *